www.amip.do-forum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

kartal

4 posters
YazarMesaj
anarsha
Süpper Amip
anarsha

kartal Empty
MesajKonu: kartal   kartal Icon_minitimePaz Eyl. 16, 2007 10:17 pm

beşiktaş hakkında herşey
https://amip.yetkin-forum.com
kopisk

kopisk

kartal Empty
MesajKonu: Geri: kartal   kartal Icon_minitimeSalı Eyl. 18, 2007 6:59 pm

Ben ÇARŞI"lı değilim.
Sadece ÇARŞI ruhu taşıyorum.
Bence Kendisini ÇARŞI'lı sananların da çok büyük bir kısmı ÇARŞI'lı değil,olamaz.
İşte sert tepkiler yukarıdaki satırdan itibaren başlayacaktır.
ÇARŞI yılların emeğidir benim gözümde.
ÇARŞI ortak paydasında bir hayatı barındıranların oluşturduğu BİR RUH'TUR.
ALEN ABİ'YE GÖRE DE ZOR ZAMANLARINDA ALTINA SIĞINILAN BİR ŞEMSİYEDİR.
Ben ÇARŞI'yı şimdiye kadar hep ALTINA SIĞINMAKTAN HAZ DUYDUĞUM BİR ŞEMSİYE olarak gördüm.
İnönü'ye kırk yılın başında geldiğim maçlarda maçı unutup o kapalı tribünü izlerken tıpkı şu an olduğu gibi tüylerim ÇARŞI için diken diken oldu.
"ÇARŞI" dediklerinde aklıma hep o anlatılan SAĞLAM insanların Oluşturduğu Grup Olmayan O FARKLI HAYAT GÖRÜŞÜ geldi aklıma.
HEP hayatımda sadece iki gün içinde bulunduğum,bulunabildiğim,orasının yerlisi olamadığıma isyan ettiğim,ağladığım MİSTİK MEKAN GELDİ.
BEŞİKTAŞ ÇARŞISI.
hiç bir zaman ÇARŞIankara ÇARŞIberlin ÇARŞIuşak ÇARŞIanywhere gelmedi aklıma ÇARŞI kelimesini duyduğumda.
BEN ÇARŞI'ya olan saygımı CEM UZAN GELİYORUZ larla ÇARŞI SAVAŞA KARŞI larla kazandım.
Ben ÇARŞIya OLAN AŞKIMLA TV EKRANINDA mehmet ali erbilin ÇARŞI DERKEN takındığı saygıyı görünce övündüm.
BEN ÇARŞIYI HEP SEVDİM.
BEN ÇARŞIYI HEP İZLEDİM.
BEN EVE ÇOĞU ZAMAN:
SAHADAKİLERİ İZLEMEK İÇİN DEĞİL,
TRİBÜNDEKİLERİ DİNLEMEK İÇİN KOŞTURDUM MAÇIN BAŞLAMASINA ÇOK AZ DAKİKA KALAN ANLARDA.
VE BEN ORADA BURADA "GERÇEK ÇARŞI OLMAYANLARI" GÖRDÜĞÜMDE,
ONLARA ÇARŞI DEMEDİM.
SADECE HOŞ BİR SEDA KALDI AKLIMDA.
AMA AYNI ZAMANDA NEDEN ÇARŞININ SADECE ÇARŞI'DA KALMADIĞINI SORGULADIM.
VE BUNA ÜZÜLDÜM.
ÇARŞI ÇARŞI'DA KALMALIYDI.
ÇÜNKÜ ÇARŞI,ORASIYDI,ORDAYDI.
ÇARŞI BİR GRUP DEĞİLDİ BANA GÖRE VE SİYASİ PARTİ GİBİ TEŞKİLATLANMAMALIYDI.
ÇARŞI ZATEN "GÖNÜLLERDE TEŞKİLATLANMIŞTI."
TIPKI BENİM GÖNLÜMDE OLDUĞU GİBİ.
ÇARŞI YANINA xxx ALDIKÇA TAKLİTLERİNE BENZEMEYE BAŞLADI BENİM GÖZÜMDE.
ÇARŞI KİMİ ZAMAN SEVMEK,KİMİ ZAMAN AĞLAMAK,KİMİ ZAMAN HAYKIRMAK,KİMİ ZAMAN SAVAŞMAKTI BELKİ BENİM BİLEBİLDİĞİM AMA YAŞAYAMADIĞIM HALİYLE AMA;
ÇARŞI ASLA ÇAPULCULUK OLMADI.
ÇARŞI ASLA TERBİYESİZLİK OLMADI.
ÇARŞI ASLA SADECE "ANARŞİ" OLMADI (BENİM GÖZÜMDE)
AMA ÇARŞI'NIN YANINA xxx EKLEYENLER, ÇARŞI'NIN BENİM VE DİĞER MİLYONLARIN GÖZÜNDEKİ,GÖNLÜNDEKİ TEŞKİLATINI,
MADDELEŞTİRİRLERKEN ÇARŞI DURUŞUNA,ÇARŞI RUHUNA DA ZARAR VERİYORLARDI.

GERÇEK ÇARŞI Bİ TANEDİR BENİM GÖZÜMDE.
ÇARŞI SADECE RUHTUR.
ÇARŞILI OLMAK SIRTINA POLARI GEÇİRMEKLE OLMAZ.
BEN BELKİ ÇARŞILI OLAMADIM.
AMA O RUHA SAHİBİM.
ÇARŞIYI SEVİYORUM.
ÇARŞIYI OLUŞTURANLARI DA ÇOK SEVİYORUM.
VE O KAPALI TRİBÜNÜN MÜDAVİMLERİYLE İLGİLİ ÖYLE BİR KALIP OLUŞMUŞ Kİ GÖZÜMDE,
Bİ ÇOCUK VAR BÖLÜMDE SON SINIF,
TANIMIYORUM KENDİSİNİ,
GİDİP BİGÜN SENİN DOĞUM YERİN "BEŞİKTAŞ ÇARŞISI MI?" DİYE SORUCAM.
ÇARŞI O BENİM GÖZÜMDE.
16 YAŞINDAKİ VELETLERDEN ÇARŞI OLAMAZ BENİM GÖZÜMDE.
BUNLAR BENİM FİKİRLERİM.
İSTEYEN KATILIR İSTEYEN KATILMAZ,
İSTEYEN NERDENSİN YAZ BURAYA NERDEN BULURUZ SENİ DER,
İSTEYEN TEHDİT EDİP BEŞİKTAŞLI OLMADIĞINI,OLAMAYACAĞINI BİR KEZ DAHA GÖSTERİR.
BEN SADECE "ÇARŞIYI,ÇARŞIMI SEVDİM."
KENDİNİ BİLENLER,GERÇEK ÇARŞI OLDUĞUNU BİLENLER SÖZÜM SİZE:
"İYİ Kİ VARSINIZ VE SİZİ ÇOK SEVİYORUM"
SİZ GERÇEKTEN SIRADAN BİR KUL DEĞİLSİNİZ.
GERÇEKTEN ÇARŞI OLDUĞU BİLENLER,
PASCALI SWISS OTELDEN ALIP ÇARŞIYA GETİRİP,
SIRTINA ALIP BONBUK BONCUK TERLEYENLER,
O ANI RESMEDİP BURADA PAYLAŞANLAR,
CEM UZAN GELİYORUZ PANKARTINI ASANLAR,
RUHUMUZ YETER DİYENLER,
SİZ KENDİNİZİ BİLİYOSUNUZ İŞTE,
HER GECE AMA HER GECE,NE SORUNUNUZ OLURSA OLSUN ŞU HAYATTA,
YASTIĞA BAŞINIZI KOYDUĞUNUZ ZAMAN,
"ÇOK UZAKLARDA,BENİM TAŞIDIĞIM RUHA AŞIK BİRİLERİ YAŞIYOR"
DEYİP HUZUR İÇİNDE UYUYUN.
SİZLERİ SEVİYORUM.
2 HECE 5 HARF SADECE ÇARŞI
kopisk

kopisk

kartal Empty
MesajKonu: Geri: kartal   kartal Icon_minitimeSalı Eyl. 18, 2007 7:00 pm

Bir adam vardır; yaşının ilerlemiş olmasına karşın Beşiktaş sevdasından hiçbirşey kaybetmeyen. Ömrünün 60 yılı dolu dolu kartalıyla geçmiştir. Hayat arkadaşını tam 10 yıl önce kaybetmiştir. Onun ölümüyle hayata küsmüşken Beşiktaş sevdası onu yeniden diriltmiştir. Hayat arkadaşıda koyu bir BEŞİKTAŞLIDIR. Maçlerı el ele seyrederler gol olunca çocuksu bir edayla sevinirler böyle tutkulu bağlıdırlar KARAKARTALLARINA. Ancak o şimdi yoktur daha düne kadar Kartal her gol attığında hayat arkadaşını yanında hissederek sarılmak istemiştir yokluğunu bir anlık unutarak. ancak amca mutlaka hayat arkadaşının biyerlerden BEŞİKTAŞLARINI izleyip onu yanlız bırakmıycağını düşünerek teselli eder buruk kalbini. nihayet yokuğuna alışmıştır hayat arkadaşının. Nitekim tam 10 yıl olmuştur. Bir pazar günü herzamanki gibi kapalının tam ortasındaki yerini almıştır amca. O akşam özeldir BEŞİKTAŞ_fenerbahçe ile karşılaşmaktadır.Maç çok çekişmeli ve heyecanlı geçmektedir. Ancak amcanın ihtiyar kalbi bu heyecana dayanamaz yere yığılır. çArşı yine her hastanın hatsaneye çabuk yetişmesi için yaptığı klasik ve yaratıcı ambulans buraya tezahuratını yapar. Ambulans amcayı tam zamanında yetiştirir hastaneye. Uzun bir ameliyattan sonra amca kendine gelmeye başlar. Doktor amcanın yanına gelip konuşmaya başlar;Amcacım durumun şu diye söze başlar ancak amca doktorun sözünü keser; Bırak şimdi oğul durumumu BEŞİKTAŞIM yendimi uçtumu semalara söylesene doktor söylesene. diye üsteler. Doktor;_ Beşiktaş kazandı amcacım. oğul artık ölsemde gam yemem söyle bakalım neymiş durumum? der amca. doktor;_Bak amca seninle açık konuşucam kalbin artık heyecana dayanamayavak kadar güçsüz onun için fazla heyecana gelemez kalbin bunun anlamı çok sevdiğin BEŞİKTAŞINDAN bir müddet ayrı kalacaksın. Doktor birdaha Beşiktaş maçlarını izleyemeyeceğini söyleyememiştir amcaya çünkü şiddetli bir şekilde reddedeceğini biliyordur amcanın. Amcanın kalbi iki değirmen arasına sıkışmış gibidir _bak oğul ben bundan 10 yıl önce hayat arkadaşımı kaybettim hayata küsmüştüm Beni hayata ikinci sevdam, diğer hayat arkadaşım Beşiktaş bağladı. Şimdi sen bena sevdamdan ayrılmamı söylüyorsun. Doktor bişey demeden daha doğrusu diyemeden terk eder odayı. Amca taburcu olur 1 hafta sonra. O Hafta inönüde yine SEVDASININ hayat arkadaşıyla ortak sevdasının BEŞİKTAŞININ maçı vardır inönüde. Muzur bir çocuk edasıyla hayat isyan edercesine, çArşı ruhuyla alır biletini kapalının tam ortasından. Tüm kapalı bilir amcanın hikayesini hiçbiri ya amca nasıl oluyorda hayatını tehlikeye atabiliyorsun bir maç uğruna diyemez. Çünkü hepsi bilirki aynı durumda kendileride olsa yapacakları şey amcanın yaptığından farklı olmayacaktır. çünkü onlar BEŞİKTAŞLIDIR. Nihayet maç başlar yine maçın tam 65. dakikasında amcanın kalbinin tam ortasına bir ağrı girer. Bu ağrı amcaya tanıdık gelmektedir bu ağrının aynısı fener maçındada saplanmıştır kalbinin tam ortasına. Hastaneye gidebilecek zamanı varken o SEVDASINI bırakmayı göze alamaz. Ağrı iyice şiddetlenir amcanın yaşlı bedeni dayanamaz yıkılır yere. Tüm kapalı ağlamaklıdır var güçleriyle SENİNLE AĞLADIK SENLE GÜLDÜK BİZ SEVDAMIZ UĞRUNA CANLAR VERDİK BİZ SİYAHIN ZİNDAN OLSUN BEYAZ AYDINLIK HERKESE NASİP OLMAZ BEŞİKTAŞLILIK TEZAHURATIYLA inletirler İNönüyü amca hayata gözlerini yummuştur hayat arkadaşıda onu yalnız bırakmamıştır amcanın tahmin ettiği gibi semadan Beşiktaşını izlemektedir ikisi süzülür bir kartal edasıyla gökyüzünde. Yine eskisi gibi beraber izleyebileceklerdir Karakartallarını
tekke

tekke

kartal Empty
MesajKonu: Geri: kartal   kartal Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 5:16 pm

kopisk helal sana la. marsilya maçında gölün dakkasını bildinya. way a.q.
anarsha
Süpper Amip
anarsha

kartal Empty
MesajKonu: Geri: kartal   kartal Icon_minitimeCuma Eyl. 21, 2007 1:17 am

la kopisk sana beşiktaşın moderatörlüğünü verek mi laa???
https://amip.yetkin-forum.com
kopisk

kopisk

kartal Empty
MesajKonu: Geri: kartal   kartal Icon_minitimeCuma Eyl. 21, 2007 8:05 am

beşiktaş ile ilgili yapacağım herşeyden şeref duyarım...
böööö

böööö

kartal Empty
MesajKonu: Geri: kartal   kartal Icon_minitimeCuma Eyl. 21, 2007 8:37 am

olum açlıktan agzıınızz kkookiii birbirinizi kesiyorsunuz hala beşiktaş beşiktaş ayıptır yaaa şittet yanlısı insanlar sizi
kopisk

kopisk

kartal Empty
MesajKonu: Geri: kartal   kartal Icon_minitimeCuma Eyl. 21, 2007 2:29 pm

kışkırtmayalım istersen birbirimizi ne dersin?
kopisk

kopisk

kartal Empty
MesajKonu: Geri: kartal   kartal Icon_minitimeCuma Eyl. 21, 2007 7:35 pm

unutmaki şiddet yanlısı insanlarız bizler.....

kartal
1 sayfadaki 1 sayfası