www.amip.do-forum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

icat ve keşiflerimiz !

3 posters
YazarMesaj
kopisk

kopisk

icat ve keşiflerimiz ! Empty
MesajKonu: icat ve keşiflerimiz !   icat ve keşiflerimiz ! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 22, 2007 9:08 am

Geçtiğimiz günlerde bir devlet büyüğümüz, yoğurdu bizim bulduğumuzu ve bunun en az Ay'a gitmek kadar önemli olduğunu söyledi. Ben de bir araştırmacı gazteci olarak, tarihte daha başka neleri bulduğumuzu araştırdım ve gerçekleri hiç çekinmeden bir bir yazdım. İşte araştırma sonuçları:

Kurşun Geçirmez Prezervatif: Nataşalarla fazla samimi oluyor diye, eşi tarafından tehdit edilen Trobzon'lu Dursun, bu emsalsiz icadı gerçekleştirdi. Ne yazık ki, çeliğin keskinliğini hesaplayamayan Dursun, birkaç kere yaralandı. Halen, bir zührevi hastalık tedavisi gören Dursun, evli, iki çocuklu ve bir de Nataşa sahibi.

Delikli Peynir: M.Ö. 4000 yıllarında atalarımızdan birisi komşusunun mağaradaki peynirini gıdım gıdım çalmaya başladı. İki hafta sonunda komşusu bir de gördü ki, peyniri delik-deşik olmuş. Arkadaşının hırsız olabileceği aklına bile gelmeyen komşu, 'buldum buldum, deikli peyniri buldum' diyerek Horon tepti, gece de fener alayları düzenledi.

Su Geçirmez Musluk: Bu eşsiz icadın sahibi de gene bir Türk sevgili okurlar. Bir gece uyurken banyo musluğunun tıp tıp diye damlayarak uykusunu bölmesi üzerine, musluğun ağzını tıpayla kapattı ve musluk su geçirmemeye başladı. Böylece de su geçirmez musluğun mucidi oluverdi. İsmi Selami olan mucidimiz evli 1200 dolar tutarında borç sahibi.

Unsuz Ekmek: Hayat pahalılığından bunalan Vecihi isimli vatandaşımız, ekmek parası canına tak ettiği için çamurdan ekmek yaptı; hiç un kullanmadı. Kendi yaptığı ekmeği yediği dakika, hastaneye kaldırılan Vecihi'nin gözlerinden mutluluk okunuyordu. İcadı hiçbir halta yaramasa da, o gene de, vicdanı rahat bir adam olarak ömrünün sonuna kadar huzur içinde yaşadı.

Yedi Cücesiz Pamuk Prenses: Bir baloda tanıştığı Pamuk Prenses'e aşık olan Yamuk Prens, çok kıskanç olduğu için Pamuk Prenses'in yanında 7 tane cüce görünce cinnet geçirdi ve hepsini kılıçla doğrayıp parçalarını köpeklere attı. Bir daha hiç bir cüce Pamuk Prenses'e yaklaşamadı.

3 Tonluk Hard Disk: Beyazıt Kütüphanesi' ndeki kitapları bilgisayara yüklemeyi kafaya koyan bir kütüphane memuru, 3 tonluk bir hard disk geliştirdi. Ne yazık ki, monte edecek o çapta bilgisayar olmadığından, proje şimdilik askıya alındı.

Televole: İlk önce spor programı olarak başlayıp, daha sonra her türlü ihtiyaca cevap veren bir program olan Televole'yi de bir Türk buldu değerli okurlar. Programın mucidi 1996 yılında Nobel Esnek Program ödülünü aldı.

Akrepsiz Saat: Zamanı kıt bir iş adamı tarafından icat edilen akrepsiz saat, zamanı göstermemek suretiyle stres yaratmıyor ve vitamin etkisi yapıyor. Henüz bir tane bile satılamamasına rağmen, gelecekte değerinin anlaşılacağı sanılıyor.

Tasmasız İt: Bu da bir Türk'ün icadı değerli okurlar. Hırsızlığa gittiği bir evin kapısına bağlı köpeğin tasmasını çözen Seyfettin 46 ısırık pahasına da olsa, tasmasız it icadını gerçekleştirmiş oldu.

Deposuz Otomobil: Benzine gelen zamların durmak bilmemesi Hayrullah isimli yurttaşımızı çileden çıkardı ve o da arabasının benzin deposunu yerinden çıkardı. Esas ilginç olan şuydu ki, Hayrullah'ın haline kahrolan araba bu haliyle bile 20.000 km yol yaptı.

Vatandaşsız Memleket: İsmini açıklamak istemediğimiz bir ülkenin biricik yöneticileri, ülkelerini o kadar kötü yönettiler ki; vatandaşlarının bir kısmı savaşlarda, bir kısmıda açlıktan öldü. Geriye kalan ise vatandaşsız bir memleketti. Bu ülkenin M.Ö. 1000000 yıllarından kurulmuş bir Türk devleti olduğu sanılıyor.

Öğrencisiz Okul: Bu icadın mucidi de bir Türk değerli okurlar. Bir özel okulun yöneticisi, yıllık ücretini 40 milyara çıkartınca bir tek öğrenci bile kayıt yaptıramadı ve öğrencisiz bir okulun sahibi ve mucidi olarak tarihe geçti.

Diyet Hava: Fazla kiloları olanlar için araştırma yapan bir Türk bilim adamı, havada bulunan kilo yapıcı gaz, atom ve molekülleri üşenmedi elektrik süpürgesiyle temizledi. Geriye kilo yapmayan tertemiz diyet hava kaldı.

Reklamsız TV: Kurduğu televizyonda hiç reklam göstermeyen Türk girişimci, doğal olarak reklamsız televizyonun mucidi oldu. Ne var ki, kendisi aynı zamanda en çabuk iflas eden iş adamı rekorunu da kırmış oldu.

Değerli okurlar, gördüğünüz gibi küçücük bir araştırma bile, bizim ne kadar icatkar bir ulus olduğumuzu gösteriyor. Zannımca böyle daha birkaç yüzbin tane icat ve buluşumuz vardır
shadrock
Süpper Amip
shadrock

MesajKonu: Geri: icat ve keşiflerimiz !   icat ve keşiflerimiz ! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 22, 2007 7:40 pm

Yedi Cücesiz Pamuk Prenses: Bir baloda tanıştığı Pamuk Prenses'e aşık olan Yamuk Prens, çok kıskanç olduğu için Pamuk Prenses'in yanında 7 tane cüce görünce cinnet geçirdi ve hepsini kılıçla doğrayıp parçalarını köpeklere attı. Bir daha hiç bir cüce Pamuk Prenses'e yaklaşamadı.

nıhahhahaha
https://amip.yetkin-forum.com
tollga
Süpper Amip
tollga

MesajKonu: Geri: icat ve keşiflerimiz !   icat ve keşiflerimiz ! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 22, 2007 9:17 pm

valla daha bunlardan çok vardır die düşünüyorum
http://www.sanalrock.com

icat ve keşiflerimiz !
1 sayfadaki 1 sayfası